Глава Чувашии Олег Николаев поздравляет с Днем финансиста

Финанс сферин хисеплӗ ӗҫченӗсем тата ветеранӗсем!

Сире професси уявӗпе саламлатӑп!

Тарӑн пӗлӳллӗ те яваплӑ специалистсем пулнӑ май, эсир Чӑваш Республикин патшалӑх финансне, предприятисемпе организацисен укҫи-тенкине вырӑнлӑ та тухӑҫлӑ ӗҫлеттеретӗр.

Эсир тӑрӑшса вӑй хунине, укҫа-тенкӗне тимлӗн асӑрхаса тӑнине пула республикӑна, экономика отраслӗсене, пӑхӑнса тӑракан учреждени­сене тата бизнеса аталантармалли кӗске тата вӑтам вӑхӑтлӑх тӗллевсем­пе стратегилле тӗллевсене пурнӑҫлама лайӑх майсем йӗркеленеҫҫӗ.

Финансистсен пахалӑхлӑ ӗҫӗнчен уйрӑм тӑран предприятисен ӗҫӗ-хӗлӗпе хӑш-пӗр отрасльсен аталанӑвӗ кӑна мар, обществӑри социаллӑ пурнӑҫпа политика ҫирӗплӗхӗ те нумай килет.

Сирӗн профессири пысӑк ӑсталӑхӑр Чӑваш Ен халӑхӗн финанс пӗ­лӗвне ӳстерес енӗпе Раҫҫейри пилотлӑ проекта пурнӑҫлас ӗҫре те кирлӗ пуласси пирки иккӗленместӗп. Цифрӑллӑ ҫӗнӗ технологисем кулленех ӗҫе кӗрсе пынӑран финанс пулӑшӑвӗн ҫӗнӗ тӗсӗсем хушӑнсах тӑракан усло-висенче, ултавҫӑсем вара ҫынсене улталамалли хивререх мелсем шут-ласа кӑлараҫҫӗ, республикӑра пурӑнакан кашни ҫын укҫа-тенкӗпе вырӑнлӑ та тухӑҫлӑ усӑ курма пӗлнине тивӗҫтерме кирли уйрӑмах ҫивӗччӗн палӑ-рать.

Тӳрӗ кӑмӑлпа ӗҫленӗшӗн пурсӑра та тав тӑватӑп, сире тата сирӗн ҫывӑх ҫыннӑрсене ҫирӗп сывлӑх, хастарлӑх, ҫемьере телейпе ырлӑх суна-тӑп!

Чӑваш Республикин

Пуҫлӑхӗ                                                                                 О. Николаев

Уважаемые работники и ветераны финансовой сферы!

Поздравляю вас с профессиональным праздником!

Грамотные и ответственные специалисты, вы стоите «на страже» государственных финансов Чувашской Республики, финансов наших предприятий и организаций.

Во многом благодаря вашим усилиям, качественному сопровождению финансов создаются условия для решения как краткосрочных, среднесрочных, так и стратегических задач развития республики, отраслей экономики, подведомственных учреждений и бизнеса.

От качества работы финансистов во многом зависит не только функционирование обособленных предприятий, развитие отдельных отраслей, но и социальная и политическая стабильность в обществе.

Уверен, ваши высокие профессиональные компетенции будут востребованы и в реализации пилотного в России проекта по повышению финансовой грамотности населения Чувашии. В условиях, когда практически ежедневно внедряются новые цифровые технологии, предлагаются новые финансовые услуги, а мошенники придумывают все более изощренные схемы обмана, необходимость формирования рационального финансового поведения у каждого жителя республики становится особенно актуальной.

Благодарю за добросовестный труд и желаю вам и вашим близким крепкого здоровья, оптимизма, семейного благополучия и счастья!

Глава

Чувашской Республики                                                                О. Николаев

08 сентября 2021